Polecane obiekty

Willa PUCK

 

W okolicy:

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Puck Atrakcje Turystyczne

Molo w Pucku »

Drewniane Molo w Pucku jest szerokie, ze specjalnymi podestami na ławeczki - to duża atrakcja turystyczna. Ciekawostką mola jest drewniana tawerna usytuowana pośrodku, w której mieści się restauracja Perła Pucka - w stylu kapitańskiej kajuty. Molo to idealny punkt obserwacyjny. Rozpościerają się z niego widoki na pucki port, plaże, znaczną część kościoła, obszary z wiatrakami oraz ciągnący się kilometrami Półwysep Helski. więcej »

Plaża w Pucku »

Plaża w Pucku nad zatoka morską ma swoje plusy: woda nagrzewa się tu szybciej i do wyższej temperatury i jest płytko - po obu stronach mola, nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu brodzimy w wodzie po kolana. Strzeżone latem kąpielisko to odcinek plaży o długości około 100 metrów, na prawo od portu jachtowego. Odwiedzający plażę mają do dyspozycji toalety, przebieralnie, na miejscu można wypożyczyć leżak i przekąsić coś w barze na molo w Pucku. Na plażę prowadzą dwa zejścia, w pobliżu znajduje się las i wydmy. więcej »

Zatoka Pucka »

Zatoka Pucka to część Bałtyku oddzielona od otwartych wód Półwyspem Helskim, jest częścią Zatoki Gdańskiej. Zatoka jest płytka - średnia głębokość to ok 3 metrów, trzeba jednak pamiętać, że występują tu również głębie - Kuźnicka i Chałupska Jama - maksymalna głębia to 55 metrów. Płytkie i spokojne wody akwenu to jedno z najlepszych w Polsce i Europie miejsc do uprawiania kite- i windsurfingu. więcej »

Muzeum Ziemi Puckiej »

Muzeum Ziemi Puckiej to odpowiednie miejsce, żeby poznać historię Pucka i okolic. Muzeum ma dwa oddziały w Pucku: Kamienica Mieszczańska i Szpitalik, oraz dwa oddziały zamiejscowe: Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu i Hallerówka we Władysławowie. więcej »

  • 84-100 Puck, Plac Wolności 28
  • 58 673 22 29
  • sekretariat@muzeumpuck.pl

Władysławowo »

Dzisiejsze Władysławowo to wzięta miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim, zawiera aż piętnaście kąpielisk morskich z szerokimi oraz piaszczystymi plażami. więcej »

Swarzewo »

W Swarzewie jest przystań rybacka z molem i letnie kąpielisko, szkółka windsurfingowa, wypożyczalnia sprzętu wodnego. więcej »

Rewa »

Rewa to wczasowa miejscowość leżąca na piaszczystym cyplu między Puckiem i Trójmiastem. więcej »

Półwysep Helski »

Półwysep Helski to tak właściwie Mierzeja Helska - powstała w charakterystyczny dla mierzei sposób. więcej »

Groty Mechowskie »

Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu, a dostępne jest z wykonanego wykopu. więcej »

Pałac w Kłaninie »

W odległości około 12 km do Pucka (wzdłuż drogi nr 213), w miejscowości Kłanino znajduje się wybudowany w XVII stuleciu Pałac w Kłaninie. więcej »

Wizyt: 325 317, Dziś: 4, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem