Polecane obiekty

Willa PUCK Hotel HALLER ***

Co warto zobaczyć w okolicy Pucka?

Trójmiasto: Gdańsk - Sopot - Gdynia. Stary, pełen zabytków Gdańsk, uzdrowiskowe miasto Sopot z słynnym molem i Operą Leśną i Gdynia - najmłodsze z miast Trójmiasta, w którym odbywa się wiele imprez żeglarskich.  

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Groty Mechowskie są o tyle nietypowe, że znajdują się na terenie nizinnym a nie górskim. Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu. Obiekt bardziej przypomina małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić, niż typową grotę.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie: Park Rozrywki Ocean Park, Wesołe miasteczko, Wieża Widokowa w Domu Rybaka, Muzeum Motyli, Magiczny Zawrót Głowy.

Puck Atrakcje Turystyczne

Molo w Pucku »

Drewniane Molo w Pucku jest szerokie, ze specjalnymi podestami na ławeczki - to duża atrakcja turystyczna. Ciekawostką mola jest drewniana tawerna usytuowana pośrodku, w której mieści się restauracja Perła Pucka - w stylu kapitańskiej kajuty. Molo to idealny punkt obserwacyjny. Rozpościerają się z niego widoki na pucki port, plaże, znaczną część kościoła, obszary z wiatrakami oraz ciągnący się kilometrami Półwysep Helski. więcej »

Plaża w Pucku »

Plaża w Pucku nad zatoka morską ma swoje plusy: woda nagrzewa się tu szybciej i do wyższej temperatury i jest płytko - po obu stronach mola, nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu brodzimy w wodzie po kolana. Strzeżone latem kąpielisko to odcinek plaży o długości około 100 metrów, na prawo od portu jachtowego. Odwiedzający plażę mają do dyspozycji toalety, przebieralnie, na miejscu można wypożyczyć leżak i przekąsić coś w barze na molo w Pucku. Na plażę prowadzą dwa zejścia, w pobliżu znajduje się las i wydmy. więcej »

Zatoka Pucka »

Zatoka Pucka to część Bałtyku oddzielona od otwartych wód Półwyspem Helskim, jest częścią Zatoki Gdańskiej. Zatoka jest płytka - średnia głębokość to ok 3 metrów, trzeba jednak pamiętać, że występują tu również głębie - Kuźnicka i Chałupska Jama - maksymalna głębia to 55 metrów. Płytkie i spokojne wody akwenu to jedno z najlepszych w Polsce i Europie miejsc do uprawiania kite- i windsurfingu. więcej »

Muzeum Ziemi Puckiej »

Muzeum Ziemi Puckiej to odpowiednie miejsce, żeby poznać historię Pucka i okolic. Muzeum ma dwa oddziały w Pucku: Kamienica Mieszczańska i Szpitalik, oraz dwa oddziały zamiejscowe: Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu i Hallerówka we Władysławowie. więcej »

  • 84-100 Puck, Plac Wolności 28
  • 58 673 22 29
  • sekretariat@muzeumpuck.pl

Wizyt: 316 928, Dziś: 7, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem