Polecane obiekty

Hotel HALLER *** Willa PUCK

Co warto zobaczyć w okolicy Pucka?

Trójmiasto: Gdańsk - Sopot - Gdynia. Stary, pełen zabytków Gdańsk, uzdrowiskowe miasto Sopot z słynnym molem i Operą Leśną i Gdynia - najmłodsze z miast Trójmiasta, w którym odbywa się wiele imprez żeglarskich.  

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Groty Mechowskie są o tyle nietypowe, że znajdują się na terenie nizinnym a nie górskim. Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu. Obiekt bardziej przypomina małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić, niż typową grotę.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie: Park Rozrywki Ocean Park, Wesołe miasteczko, Wieża Widokowa w Domu Rybaka, Muzeum Motyli, Magiczny Zawrót Głowy.

Groty Mechowskie

Groty Mechowskie

Zapewne każdy słyszał o Jaskini Łokietka (Ojcowski Park Narodowy), Jaskini Raj (Góry Świętokrzyskie) czy Dziurawym Kamieniu (Karkonosze) - ale to wszystko są jaskinie górskie. We wsi Mechowo, w okolicy Pucka, znajdują się nietypowe jaskinie nizinne - Groty Mechowskie. Stanowią one rzadki okaz formy, charakterystyczny dla obszarów krasowych, która powstała w osadach wodnolodowcowych ostatniego zlodowacenia. Jaskinia w Mechowej została odkryta dość późno bo w 1818 roku, podczas przeprowadzania pomiarów geodezyjnych, a pierwszego opisania jaskini dokonano 11 lat później. W 1910 roku pruski zarząd powiatowy wykupił teren i odrestaurował Grotę. Tak zaczęła się jej turystyczna historia...

Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu, a dostępne jest z wykonanego wykopu. Obiekt bardziej przypomina małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić, niż typową grotę. Długość korytarzy to około 60 metrów, prawdopodobnie są najkrótszą, podziemną trasą turystyczną w Polsce. To ciekawa atrakcja dla dzieci, ale i dorośli powinni ją zobaczyć.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 316 928, Dziś: 7, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem