Polecane obiekty

Willa PUCK

 

W okolicy:

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Groty Mechowskie

Groty Mechowskie

Zapewne każdy słyszał o Jaskini Łokietka (Ojcowski Park Narodowy), Jaskini Raj (Góry Świętokrzyskie) czy Dziurawym Kamieniu (Karkonosze) - ale to wszystko są jaskinie górskie. We wsi Mechowo, w okolicy Pucka, znajdują się nietypowe jaskinie nizinne - Groty Mechowskie. Stanowią one rzadki okaz formy, charakterystyczny dla obszarów krasowych, która powstała w osadach wodnolodowcowych ostatniego zlodowacenia. Jaskinia w Mechowej została odkryta dość późno bo w 1818 roku, podczas przeprowadzania pomiarów geodezyjnych, a pierwszego opisania jaskini dokonano 11 lat później. W 1910 roku pruski zarząd powiatowy wykupił teren i odrestaurował Grotę. Tak zaczęła się jej turystyczna historia...

Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu, a dostępne jest z wykonanego wykopu. Obiekt bardziej przypomina małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić, niż typową grotę. Długość korytarzy to około 60 metrów, prawdopodobnie są najkrótszą, podziemną trasą turystyczną w Polsce. To ciekawa atrakcja dla dzieci, ale i dorośli powinni ją zobaczyć.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 321 722, Dziś: 33, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem