Polecane obiekty

Willa PUCK

 

W okolicy:

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Pałac w Kłaninie

Pałac w Kłaninie

W odległości około 12 km do Pucka (wzdłuż drogi nr 213), w miejscowości Kłanino znajduje się wybudowany w XVII stuleciu Pałac w Kłaninie. Pałac został w wieku XIX-tym przebudowany w stylu eklektycznym, dziś pałac ma jedną wieżę widokową choć jeszcze do 1938 r. wieże były dwie. Ostatnio obiekt został gruntownie odrestaurowany. W środku zobaczymy odnowione wnętrze XVII-wiecznej sieni gdańskiej z charakterystycznymi, bogato zdobionymi, kręconymi schodami i barokową gdańską szafą, a na ścianach XVII i XVIII-wieczne kafle z Delft. W dawnej pałacowej jadalni mieści się dziś restauracja. W pałacu znajdują się dwie sale bankietowe, w jednej z nich podziwiać można oryginalną sztukaterię projektowaną przez André Lamberta. Kolejną, obok pałacu, historyczną budowlą jest wybudowany w XVIII stuleciu kamienny spichlerz - zachowany w doskonałym stanie użytkowym.

Obok pałacu znajduje się park o powierzchni 2 hektarów z bogatym i unikalnym drzewostanem wśród którego zobaczymy aż 6 pomników przyrody. Pałac w Kłaninie graniczy ze ścieżką rowerową Krokowa - Swarzewo.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 321 722, Dziś: 33, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem