Polecane obiekty

Hotel HALLER *** Willa PUCK

Co warto zobaczyć w okolicy Pucka?

Trójmiasto: Gdańsk - Sopot - Gdynia. Stary, pełen zabytków Gdańsk, uzdrowiskowe miasto Sopot z słynnym molem i Operą Leśną i Gdynia - najmłodsze z miast Trójmiasta, w którym odbywa się wiele imprez żeglarskich.  

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Groty Mechowskie są o tyle nietypowe, że znajdują się na terenie nizinnym a nie górskim. Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu. Obiekt bardziej przypomina małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić, niż typową grotę.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie: Park Rozrywki Ocean Park, Wesołe miasteczko, Wieża Widokowa w Domu Rybaka, Muzeum Motyli, Magiczny Zawrót Głowy.

Swarzewo

Swarzewo

Swarzewo to spora wieś rybacka i turystyczna położona nad Zatoką Pucką, między Puckiem i Władysławowem. W Swarzewie jest przystań rybacka z molem i letnie kąpielisko, szkółka windsurfingowa, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Przy molu jest przystań, gdzie można zacumować kajak czy żaglówkę.

Pochodzący z końca XIX-tego wieku kościół w Swarzewie to znane sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza. W ołtarzu głównym, za obrazem Madonny Tronującej z Dzieciątkiem, który jest podnoszony, umieszczona jest drewniana rzeźba Matki Boskiej patronki rybaków (I połowa XV wieku). Ponadto w Swarzewie znajduje się także niewielki skansen rybacki, pozostałość zatopionego w zatoce lasu i wykopaliska archeologiczne sprzed 2,5 tys. lat.

Swarzewo to wypoczynek w ciszy, bez miejskiego rwetesu i spalin. Jadąc na wczasy w Swarzewie warto wziąć ze sobą rower - przez Swarzewo przebiega ścieżka rowerowa Puck - Hel. Można również skorzystać z jazdy konnej. Swarzewo to dobra baza wypadowa do organizowania atrakcyjnych wycieczek samochodowych po Wybrzeżu Gdańskim - ze Swarzewa blisko do Władysławowa, Pucka a nawet Trójmiasta. W Swarzewie jest kilka sklepów, punktów małej gastronomii, są również miejsca, gdzie skosztujemy świeżej ryby wprost z połowu miejscowych rybaków. Noclegi w Swarzewie to przeważnie pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy gościnne, apartamenty i pokoje gościnne.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 316 928, Dziś: 7, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem