Polecane obiekty

Willa PUCK Hotel HALLER ***

Co warto zobaczyć w okolicy Pucka?

Trójmiasto: Gdańsk - Sopot - Gdynia. Stary, pełen zabytków Gdańsk, uzdrowiskowe miasto Sopot z słynnym molem i Operą Leśną i Gdynia - najmłodsze z miast Trójmiasta, w którym odbywa się wiele imprez żeglarskich.  

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Groty Mechowskie są o tyle nietypowe, że znajdują się na terenie nizinnym a nie górskim. Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu. Obiekt bardziej przypomina małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić, niż typową grotę.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie: Park Rozrywki Ocean Park, Wesołe miasteczko, Wieża Widokowa w Domu Rybaka, Muzeum Motyli, Magiczny Zawrót Głowy.

Rewa

Rewa

Rewa to wczasowa miejscowość leżąca na piaszczystym cyplu między Puckiem i Trójmiastem. Nazwa wioski nawiązuje do rewy - piaszczystego, podwodnego wału, ciągnącego się od czubka cypla, niemal bez przerwy, do brzegu Mierzei Helskiej. Tą płycizną, raz do roku, w sierpniu, odbywa się Marsz Śledzia - przejście poprzez Zatokę Pucką między Kuźnicą a Rewą. Co ciekawe, na marszrucie około 11 km, jedynie miejscami trzeba podpłynąć.

W Rewie, w sezonie letnim funkcjonują dwie piaszczyste plaże ze strzeżonymi kąpieliskami: Rewa Południe (za cyplem w kierunku Gdyni) oraz Rewa Północ (za cyplem w kierunku Pucka). Oba kąpieliska mają długość mniej więcej 100 metrów. Rewski Cypel, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu.

Rewa to również wioska rybacka - funkcjonują tu dwie rybackie przystanie morskie: Rewa I na plaży wschodniej oraz Rewa II na plaży północnej. Rewa to także Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. W 2004 r. na Cyplu Rewskim odsłonięto Krzyż Morski, którego ramiona stanowią 3 kotwice oraz tablice upamiętniające Klemensa Długiego - rewskiego armatora rybackiego, Jana Leszczyńskiego - wybitnego wychowawcę kadr morskich i gen. Józefa Hallera. Od tamtego czasu, każdego roku odsłaniane sa następne 3 tablice tablice w kształcie róży wiatrów z wyrytymi nazwiskami zasłużonych ludzi morza.

Jeśli wybierając noclegi nad morzem chcemy aktywnie odpoczywać – Rewa będzie dobrą lokalizacją. Funkcjonuje tu różnorodna baza turystyczna, w przeważającej części pensjonaty, domy gościnne proponujące pokoje gościnne i kwatery prywatne w Rewie. W dodatku Rewa to idealna baza wypadowa do zwiedzania zabytkowego Trójmiasta.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 316 928, Dziś: 7, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem