Atrakcje Turystyczne

Molo w Pucku

Drewniane Molo w Pucku jest szerokie, ze specjalnymi podestami na ławeczki - to duża atrakcja turystyczna. Ciekawostką mola jest drewniana tawerna usytuowana pośrodku, w której mieści się restauracja Perła Pucka - w stylu kapitańskiej kajuty. Molo to idealny punkt obserwacyjny. Rozpościerają się z niego widoki na pucki port, plaże, znaczną część kościoła, obszary z wiatrakami oraz ciągnący się kilometrami Półwysep Helski. więcej »

Plaża w Pucku

Plaża w Pucku nad zatoka morską ma swoje plusy: woda nagrzewa się tu szybciej i do wyższej temperatury i jest płytko - po obu stronach mola, nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu brodzimy w wodzie po kolana. Strzeżone latem kąpielisko to odcinek plaży o długości około 100 metrów, na prawo od portu jachtowego. Odwiedzający plażę mają do dyspozycji toalety, przebieralnie, na miejscu można wypożyczyć leżak i przekąsić coś w barze na molo w Pucku. Na plażę prowadzą dwa zejścia, w pobliżu znajduje się las i wydmy. więcej »

Zatoka Pucka

Zatoka Pucka to część Bałtyku oddzielona od otwartych wód Półwyspem Helskim, jest częścią Zatoki Gdańskiej. Zatoka jest płytka - średnia głębokość to ok 3 metrów, trzeba jednak pamiętać, że występują tu również głębie - Kuźnicka i Chałupska Jama - maksymalna głębia to 55 metrów. Płytkie i spokojne wody akwenu to jedno z najlepszych w Polsce i Europie miejsc do uprawiania kite- i windsurfingu. więcej »