Polecane obiekty

Willa PUCK Hotel HALLER ***

Co warto zobaczyć w okolicy Pucka?

Trójmiasto: Gdańsk - Sopot - Gdynia. Stary, pełen zabytków Gdańsk, uzdrowiskowe miasto Sopot z słynnym molem i Operą Leśną i Gdynia - najmłodsze z miast Trójmiasta, w którym odbywa się wiele imprez żeglarskich.  

Półwysep Helski oddziela wody Zatoki Puckiej od Morza Bałtyckiego, jego długość to 34 km, powierzchnia około 32 km2. Wzdłuż półwyspu biegnie droga nr 216, linia kolejowa i ścieżka rowerowa. Na półwyspie położone są znane miejscowości turystyczne: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel.

Groty Mechowskie są o tyle nietypowe, że znajdują się na terenie nizinnym a nie górskim. Wejście do groty położone jest pomiędzy piaskowcowymi słupami i znajduje się poniżej poziomu otaczającego je terenu. Obiekt bardziej przypomina małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić, niż typową grotę.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie: Park Rozrywki Ocean Park, Wesołe miasteczko, Wieża Widokowa w Domu Rybaka, Muzeum Motyli, Magiczny Zawrót Głowy.

Muzeum Ziemi Puckiej

Informacje

  • 84-100 Puck, Plac Wolności 28
  • 58 673 22 29
  • sekretariat@muzeumpuck.pl
  • http://muzeumpuck.pl

Muzeum Ziemi Puckiej

Jeśli chcesz poznać historię Pucka i okolic powinieneś odwiedzić Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy (kaszubskiego działacza społecznego i narodowego, lokalnego badacza folkloru, kultury i języka kaszubskiego). Muzeum ma dwa oddziały w Pucku: Kamienica Mieszczańska i Szpitalik, oraz dwa oddziały zamiejscowe: Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu i Hallerówka we Władysławowie.

Kamienica Mieszczańska - Puck, Plac Wolności 28

Oddział muzeum Kamienica Mieszczańska, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w zabytkowej, mieszczańskiej kamienicy. Ukazuje burzliwą historię Pucka, regionu i kulturę kaszubskiego ludu. Stałe ekspozycje muzeum dotyczą etnografii, historii miasta i regionu oraz badań podwodnych Zatoki puckiej. Można tutaj między innymi zobaczyć: brązowy skarb z Władysławowa, mapy astralne z minionych epok czy meble i rzeźby ludowe. W piwnicach można zobaczyć wystawę archeologiczną obrazującą najstarsze, bo sięgające epoki kamienia (7000 – 1700 l. p.n.e.) dzieje osadnictwa na Ziemi Puckiej.

Szpitalik - Puck, ul. Wałowa 11

Ekspozycje etnograficzne powiązane z warstwą rzemieślników małomiasteczkowych. Odtworzono w nim wnętrza domu wiejskiego, warsztaty rzemieślnicze. Jedna z wystaw poświęcona jest medycynie ludowej. Sam budynek pochodzi z 1681 roku, wcześniejszy, wybudowany poza murami miejskimi, przeznaczony był dla obłożnie chorych – stąd jego nazwa. Istniejący obecnie odbudowano już w obrębie murów miejskich i był przytułkiem dla biednych.

Zagroda Gburska i Rybacka - Nadole, ul. Bałtycka 2

Zagroda znajduje się w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim - to miniskansen prezentujący obraz życia zamożnej rodziny wiejskiej na Kaszubach. Znajduje się tutaj zagroda wiejska, zrekonstruowano również chatę rybacką i remizę.

Hallerówka - Władysławowo, ul. Morska 6

Halerówka to była willa gen. Józefa Hallera. Stała ekspozycja muzeum: „Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały. Życie i służba gen. J. Hallera (1873-1960)” prezentuje przede wszystkim pamiątki poświęcone generałowi oraz żołnierzom z Błękitnej Armii. Do najcenniejszych zbiorów należą rzeczy osobiste generała podarowane przez jego synową Izabellę Haller. Dodatkowo w obiekcie są udostępniane wystawy czasowe. więcej o Hallerówce --> TUTAJ

Muzeum Ziemi Puckiej
84-100 Puck, Plac Wolności 28
tel. 58 673 22 29
e-mail: sekretariat@muzeumpuck.pl

Informacje na podstawie strony muzeum http://muzeumpuck.pl

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 316 928, Dziś: 7, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem