Władysławowo

Władysławowo

Dzisiejsze Władysławowo powstało w latach 50-tych ubiegłego wieku, jako konsekwencja połączenia miejscowości: Wielka Wieś, Cytniewo, Poczernino, Hallerowo oraz portu Władysławowo. Miastem zaś, Władysławowo zostało w 1963 r. Znaczną rolę w zintensyfikowaniu turystyki na tych obszarach odegrał gen. J. Haller, któremu to, po ceremonii zaślubin naszego kraju z Bałtykiem w 1920 roku spodobało się to miejsce. Wspólnie z niektórymi swymi oficerami zakupili te tereny. Z ich propozycji stanęło kąpielisko Hallerowo, jakie miało rywalizować z będącym elementem Wolnego Miasta Gdańska Sopotem. W Hallerówce, willi w której generał J. Haller ze swą rodziną spędzał wakacje, od 1990 r. można zwiedzić niedużą ekspozycję poświęconą Józefowi Hallerowi i Błękitnej Armii.

Dzisiejsze Władysławowo to wzięta miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim, zawiera aż piętnaście kąpielisk morskich z szerokimi oraz piaszczystymi plażami. Miejscowość to też port rybacki oraz morski. Władysławowski port wykonuje także rolę mariny. Pomijając gastronomiczne i sanitarne żeglarze mogą również skorzystać ze stoczni remontowej. Z tego miejsca można wybrać się na wycieczkę po Bałtyku albo Zatoce Puckiej jednym z wielu statków wycieczkowych. Istnieje także możliwość odbycia wyprawy z Władysławowa do Skandynawii, na Łotwę bądź Litwę. Wędkarzy zaciekawi prawdopodobnie fakt, że z Władysławowa organizowane są rejsy z możliwością wędkowania w morzu.

Dodatkową ciekawostką miejscowości jest znajdująca się na promenadzie we Władysławowie Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 r. i od tego okresu wmurowywane są w chodnik gwiazdy dla największych znakomitości polskiego sportu. Swe gwiazdy mają w tym miejscu m.in. Dariusz Michalczewski, Kazimierz Deyna, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Robert Korzeniowski, Irena Szewińska, a również Michel Platini. Raz rocznie, w lipcu organizowany jest we Władysławowie Festiwal Sportu. Reprezentacyjnym miejscem Władysławowa jest także Dom Rybaka - siedziba władz gminnych z rozpoznawalną basztą widokową z której można podziwiać panoramę Władysławowa i okolicę.

Władysławowo, przez wzgląd na na skutek swego położenia nad zatoką z płytkimi wodami, niedużymi falami i odpowiednimi wiatrami - to idealne wprost miejsce do nauki i uprawiania windsurfingu. W następstwie tego w sąsiedztwie umiejscowionych jest mnóstwo szkółek oraz wypożyczalni sprzętu windsurfingowego. W skład zasobnej bazy noclegowej miejscowości wchodzą mnogie hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, domki oraz pokoje we Władysławowie.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00