Zatoka Pucka

Zatoka Pucka

Zatoka Pucka to część Bałtyku oddzielona od otwartych wód Półwyspem Helskim. Jest fragmentem Zatoki Gdańskiej i umownie zamyka ją linia łącząca Gdynię z Helem. To wyjątkowo płytka zatoka - śr. głębokość to ok 3 m. Niemniej jednak należy pamiętać, że w tym obszarze wodnym występują też głębie - Kuźnicka i Chałupska Jama - maksymalna głębia to 55 m.

W zatoce można wyróżnić część wewnętrzną (do linii Kuźnica - Rewa) i drugą, zewnętrzną. Wewnętrzna część Zatoki Puckiej jest osłonięta ze wszystkich stron i posiada de facto jedynie dwa żeglowne przejścia z zewnętrzną częścią Zatoki (poprzez Mewią Rewę) - Głębinka i Przejście Kuźnickie.

Płytkie i spokojne wody akwenu to doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. W sezonie w Pucku w zasadzie co tydzień odbywają się zawody żeglarskie. Na południe od Mierzei Helskiej płycizna rozpościera się daleko wgłąb zatoki - z tego powodu ten obszar jest jednym z najlepszych w w Polsce i Europie do uprawiania kite- i windsurfingu. W sumie, w każdej miejscowości w rejonie wewnętrznej zatoki Puckiej (Rewa, Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnica) funkcjonują szkoły i wypożyczalnie sprzętu wind- i kitesurfingu.

Kolejną zaletą tego akwenu jest to, iż wody wewnętrznego wycinka zatoki w sezonie urlopowym nagrzewają się niezmiernie szybko. Zdarza się, że temperatura wody uzyskuje wartość powyżej 25 stopni C., kiedy w tym samym czasie temperatura wody nad otwartym akwenem wynosiła nawet poniżej 10 stopni Celsjusza.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00