Rewa - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, gdzie się z

Rewa

Rewa to wczasowa miejscowość leżąca na piaszczystym cyplu między Puckiem i Trójmiastem. Nazwa wioski nawiązuje do rewy - piaszczystego, podwodnego wału, ciągnącego się od czubka cypla, niemal bez przerwy, do brzegu Mierzei Helskiej. Tą płycizną, raz do roku, w sierpniu, odbywa się Marsz Śledzia - przejście poprzez Zatokę Pucką między Kuźnicą a Rewą. Co ciekawe, na marszrucie około 11 km, jedynie miejscami trzeba podpłynąć.

W Rewie, w sezonie letnim funkcjonują dwie piaszczyste plaże ze strzeżonymi kąpieliskami: Rewa Południe (za cyplem w kierunku Gdyni) oraz Rewa Północ (za cyplem w kierunku Pucka). Oba kąpieliska mają długość mniej więcej 100 metrów. Rewski Cypel, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu.

Rewa to również wioska rybacka - funkcjonują tu dwie rybackie przystanie morskie: Rewa I na plaży wschodniej oraz Rewa II na plaży północnej. Rewa to także Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. W 2004 r. na Cyplu Rewskim odsłonięto Krzyż Morski, którego ramiona stanowią 3 kotwice oraz tablice upamiętniające Klemensa Długiego - rewskiego armatora rybackiego, Jana Leszczyńskiego - wybitnego wychowawcę kadr morskich i gen. Józefa Hallera. Od tamtego czasu, każdego roku odsłaniane sa następne 3 tablice tablice w kształcie róży wiatrów z wyrytymi nazwiskami zasłużonych ludzi morza.

Jeśli wybierając noclegi nad morzem chcemy aktywnie odpoczywać – Rewa będzie dobrą lokalizacją. Funkcjonuje tu różnorodna baza turystyczna, w przeważającej części pensjonaty, domy gościnne proponujące pokoje gościnne i kwatery prywatne w Rewie. W dodatku Rewa to idealna baza wypadowa do zwiedzania zabytkowego Trójmiasta.

Galeria

Lokalizacja

18 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 803 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0