Rewa

Rewa

Rewa to wczasowa miejscowość leżąca na piaszczystym cyplu między Puckiem i Trójmiastem. Nazwa wioski nawiązuje do rewy - piaszczystego, podwodnego wału, ciągnącego się od czubka cypla, niemal bez przerwy, do brzegu Mierzei Helskiej. Tą płycizną, raz do roku, w sierpniu, odbywa się Marsz Śledzia - przejście poprzez Zatokę Pucką między Kuźnicą a Rewą. Co ciekawe, na marszrucie około 11 km, jedynie miejscami trzeba podpłynąć.

W Rewie, w sezonie letnim funkcjonują dwie piaszczyste plaże ze strzeżonymi kąpieliskami: Rewa Południe (za cyplem w kierunku Gdyni) oraz Rewa Północ (za cyplem w kierunku Pucka). Oba kąpieliska mają długość mniej więcej 100 metrów. Rewski Cypel, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu.

Rewa to również wioska rybacka - funkcjonują tu dwie rybackie przystanie morskie: Rewa I na plaży wschodniej oraz Rewa II na plaży północnej. Rewa to także Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. W 2004 r. na Cyplu Rewskim odsłonięto Krzyż Morski, którego ramiona stanowią 3 kotwice oraz tablice upamiętniające Klemensa Długiego - rewskiego armatora rybackiego, Jana Leszczyńskiego - wybitnego wychowawcę kadr morskich i gen. Józefa Hallera. Od tamtego czasu, każdego roku odsłaniane sa następne 3 tablice tablice w kształcie róży wiatrów z wyrytymi nazwiskami zasłużonych ludzi morza.

Jeśli wybierając noclegi nad morzem chcemy aktywnie odpoczywać – Rewa będzie dobrą lokalizacją. Funkcjonuje tu różnorodna baza turystyczna, w przeważającej części pensjonaty, domy gościnne proponujące pokoje gościnne i kwatery prywatne w Rewie. W dodatku Rewa to idealna baza wypadowa do zwiedzania zabytkowego Trójmiasta.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00