Swarzewo

Swarzewo

Swarzewo to spora wieś rybacka i turystyczna położona nad Zatoką Pucką, między Puckiem i Władysławowem. W Swarzewie jest przystań rybacka z molem i letnie kąpielisko, szkółka windsurfingowa, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Przy molu jest przystań, gdzie można zacumować kajak czy żaglówkę.

Pochodzący z końca XIX-tego wieku kościół w Swarzewie to znane sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza. W ołtarzu głównym, za obrazem Madonny Tronującej z Dzieciątkiem, który jest podnoszony, umieszczona jest drewniana rzeźba Matki Boskiej patronki rybaków (I połowa XV wieku). Ponadto w Swarzewie znajduje się także niewielki skansen rybacki, pozostałość zatopionego w zatoce lasu i wykopaliska archeologiczne sprzed 2,5 tys. lat.

Swarzewo to wypoczynek w ciszy, bez miejskiego rwetesu i spalin. Jadąc na wczasy w Swarzewie warto wziąć ze sobą rower - przez Swarzewo przebiega ścieżka rowerowa Puck - Hel. Można również skorzystać z jazdy konnej. Swarzewo to dobra baza wypadowa do organizowania atrakcyjnych wycieczek samochodowych po Wybrzeżu Gdańskim - ze Swarzewa blisko do Władysławowa, Pucka a nawet Trójmiasta. W Swarzewie jest kilka sklepów, punktów małej gastronomii, są również miejsca, gdzie skosztujemy świeżej ryby wprost z połowu miejscowych rybaków. Noclegi w Swarzewie to przeważnie pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy gościnne, apartamenty i pokoje gościnne.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00